Welcome image

Julie, těší mě!

Miluju příběhy. Od dětství jsem snila o kariéře spisovatelky. Ale přiznejme si, napsat pořádný román je osamělý běh na dlouhou trať. A mě baví být s lidmi. Naštěstí jsem před pár lety došla osvícení a uvědomila si, že příběhy se dají vyprávět i obrazem. Teda fotografií. Trvá to zlomek sekundy, čáry máry a zafixujete neopakovatelný moment na celý život. No dobře, přeháním, cesta k perfektní fotce je delší než zlomek sekundy, ale i tak je efektivita fotografovy tvorby s tou spisovatelovou nesrovnatelná. A proto mě to tak baví.

Jako čtenářka vyhledávám fantasy, ale jako fotografka nefabuluju a ukazuju pravdu. Autentické emoce, přirozenost, skutečná dynamika rodiny a k tomu nádherná příroda ve zlaté hodince, jej to přesně chceš! Zakládám si na přátelské a uvolněné atmosféře, na tom, že Ty i Tvoje děti prostě můžete jenom být. Být sami sebou. Mám ráda, když se kouknete do objektivu, ale nebudu vás nutit, abyste to dělali celou dobu. Věnujte láskyplné pohledy sobě navzájem, dělejte kraviny s dětmi nebo klidně tančete, jako by se nikdo nedíval, a já to s radostí zachytím. 

Jak naše spolutvorba může vypadat

Až prozkoumáš moje portfolio a dojdeš k přesvědčení, že svět vidíme podobně a chceš svoje vzpomínky zachytit právě mnou, napiš mi - tady, na sítích, jak Ti vyhovuje. Probereme Tvou představu o focení, navrhnu lokalitu nebo se nechám pozvat k Tobě, tam kde to vy máte rádi. Potvrdíme si termín. Před focením spolu zkonzultujeme výběr outfitu, ten totiž dělá půlku fotky. Pokud si budeš přát, můžu Ti zprostředkovat setkání s make-up artistkou nejen před portrétním focením.

Nejraději fotím v pozdních odpoledních hodinách, v těch zlatých slunečních paprscích. Kdyby nám do termínu vpadl déšť, domluvíme se na jindy. Nejsme z cukru, ale moc vody na fotkách není cajk. Pak příliš rychle plihnou vlasy.

Na focení si dáme nejméně hodinu, ale vždy přihlížím k aktuálním potřebám a náladě (především malých dětí). Projdeme se po okolí, chvíli někde posedíme, poklábosíme o tom, jak se jmenují vaši domácí mazlíčci a co jste měli k snídani. Ráda z focení odcházím s pocitem, že si to dopovíme příště u kafe. Nebo na dalším focení za pár měsíců.

Fotky, které zpracuju, vybírám já, náhledy neposílám. Kromě portrétních focení, nebo pokud se výslovně nedomluvíme jinak. Tvoje důvěra, že vyberu ty nejlepší snímky, mi šetří čas. Místo vybírání náhledů ho věnuju editaci fotek a tak Ti jich můžu odevzdat za stejnou cenu víc. Když už ty krásné snímky vzniknou, chci, aby žily a dělaly radost, proto moje balíčky na počet nejsou skromné. Do týdne (maximálně dvou) Ti pošlu odkaz na galerii, odkud si fotky stáhneš. Zpracované snímky používám pro svou propagaci na webu a sociálních sítích, aby i ostatní věděli, jak jsem báječná 🙂 Kdyby Ti to vadilo, dej mi, prosím, vědět.

Za focení mi můžeš zaplatit na místě kartou nebo přes QR kód. Umím vystavit dárkové poukazy, kdyby Ti přišlo jako dobrý nápad někomu z lásky nadělit čas strávený se mnou.

Program Image

Když fotíme svatbu

Proč říkám my?

Netrpím schizofrenií, neboj. Zároveň se neumím rozpůlit. Ale mám doma skvělého fotografa, Romana, se kterým na svatbách tvoříme dream team. Fotit svatby nám jde překvapivě lépe a harmoničtěji, než vychovávat naše dvě děti. Skvělý je, že nám ve dvou nic neunikne - já můžu být u příprav nevěsty, Roman je u ženicha. Při obřadu máme dva různé úhly pohledu, různou optiku. A na veselce taky vidíme každý něco jiného. Skvěle se doplňujeme a výsledný průřez svatbou je pestrý, živý, plný barev a emocí. A navíc mě má kdo odvézt domů, když s vámi pařím do rána. Doufám, že budete mít gintonic 🙂

Program Image

Potkáme se už před svatbou

Předsvatební schůzka je důležitá pro nás i pro vás. Ono se na takovém dvojitém rande ukáže, jak spolu souzníme, jestli si sedíme jako lidi, jestli jste si vybrali správné fotografy. Budeme chtít slyšet úplně všechno o vaší představě svatby i focení, o místě obřadu, o vašich speciálních přáních (třeba jestli pojedete na obřad na dvojkole nebo budete chtít společné fotky s vašimi anakondami), pokecáme o průběhu příprav a můžeme vás obohatit o nějaké postřehy z praxe. Až si všechno řekneme, půjdeme udělat pár fotek, abyste se seznámili taky s našimi bezzcadlovkami a zvykli si na ten pocit, že kolem vás tancujeme, že jste středem pozornosti. Milá nevěsto, když si získám Tvou důvěru, bude pro Tebe snazší se v den D uvolnit a moje přítomnost Tě nebude stresovat. Velmi ráda Ti celý svatební den budu oporou, budu Ti připomínat, že je to Tvůj/váš den a abys dbala na svoje blaho. Svatebčani se o sebe umí postarat sami. 

Program Image

Už je to tady!

V den D nastoupíme v plné polní hned ráno. Nejdeme do práce, jdeme spolu s vámi slavit vaši lásku. Nechceme si nechat nic utéct. Pokud je třeba, můžeme se zapojit do příprav a přiložit ruku k dílu, aby vše bylo perfektně nachystáno na obřad. Po obřadu je fajn vyfotit společnou fotku, než se všichni rozutečou. V průběhu oběda nefotíme, necháme v klidu najíst vás i sebe. Vaše společné novomanželské focení necháváme na podvečer, až se slunce bude chýlit k západu, abychom to měli s opravdovou romantikou. Pohybujeme se kolem vás až do večera. Pak přijde takový ten kritický okamžik, kdy už by byly pořízené snímky stejně nepublikovatelné. A tam se měníme z fotografů na svatebčany a věřte nám, že nezkazíme žádnou legraci. 

Prvních pár fotek, vám pošleme hned druhý den, abyste měli, co sdílet na sítích. Celou galerii od nás dostanete nejpozději do 14 dnů. Žádné štráchy 🙂

Máš nějaké specifické požadavky a přání jako třeba nafotit jen obřad? Napiš mi, probereme to a najdeme vhodnou variantu na míru.

Program Image
Fotoaparáty

2 bezzrcadlovky Nikon Z8

Objektivy

Nikon NIKKOR Z 85mm f/1.8
Nikon NIKKOR Z 35mm f/1.8
Nikon NIKKOR Z 20mm f/1.8
Nikon NIKKOR Z 70-200 mm f/2.8
Nikon NIKKOR 24-70 f/2.8